SETKÁNÍ S TRADICÍ NA SCHWARZENBERSKÉM PLAVEBNÍM KANÁLU 2023, VZPOMÍNÁNÍ NA JOSEPHA ROSENAUERA, U ROSENAUEROVA POMNÍKU, 09.09.2023 / ERRINERUNGEN AN JOSEPH ROSENAUER

Vzpomínání na Josepha Rosenauera

Vzpomínání na Josepha Rosenauera

V roce 1928 postavili schwarzenberští lesní úředníci na počest geniálního stavitele Schwarzenberského plavebního kanálu na samém počátku kanálu nedaleko bavorských hranic jednoduchý žulový pomník. Jeho odhalení byl přítomen i tehdejší majitel panství JUDr. Adolf Schwarzenberg.

09.09.2023 se ve 13:00 hodin sejdeme u Rosenauerova pomníku, abychom se z úst plavebního ředitele Hynka Hladíka dozvěděli něco o životě a díle Josepha Rosenauera. Posléze položíme u Rosenauerova pomníku kytici květin na jeho památku.

K Rosenauerovu pomníku se můžete dostat např.:

  • z Nového Údolí (sem třeba vlakem) pěšky či na kole po Trojmezenské cestě (červená značka, cyklotrasa 1023)
  • z Jeleních Vrchů (kde lze zaparkovat) nejlépe na kole podél Schwarzenberského plavebního kanálu (modrá značka, cyklotrasa 1023)
  • z Bavorska autem na odstavnou plochu cca 1 km za parkovištěm Kreuzbach-Klause vlevo ve směru na Třístoličník / Dreisesselberg, dále pěšky po lesní cestě na hranice, po českém území po lesní pěšině, celkem od silnice cca 1,4 km téměř po rovině. Nejkratší možná cesta, není vhodná pro kola, cesta na českém území je uzavřena pro cyklisty.