„NARODILI“ SE ELIŠKA A JAKOB, MÁME UČEBNICI PLAVECKÉHO UČNĚ

Již několikrát jsme se zmínili o rozbíhajícím se hranice překračujícím projektu Schwarzenberský plavební kanál – předání znalostí nové generaci zapsaného spolku Libín-S Prachatice a jeho dvou rakouských partnerů – organizace cestovního rochu Tourismusverband Böhmerwald a plaveckého spolku Kulturerbe Schwarzenbergischer Schwemmkanal – Böhmerwald, kteří se snaží přivést ke Schwarzenberskému plavebnímu kanálu nové plavce, možná mezi nimi i najít nového plavebního ředitele.

Plavební ředitel i plavci se vydají do škol na české i rakouské straně Šumavy, aby vyprávěli o Šumavě, o její historii, o plavení dříví a plavebním kanálu, budou přichystány speciální ukázky plavení dříví. První takovou ukázkou byla 04.06.2019 pro děti ze Sportovní střední školy v Sandlu. Na pomoc při prezentacích ve školách budou jistě i dvě figurky – Eliška a Jakob, Češka a Rakušan, kteří při besedě budou provádět při povídání o Šumavě, o historii lesů, o plavení dříví.

„Maminkou“ Elišky a Jakoba je mladá výtvarnice z Ulrichsbergu na rakouské straně Šumavy Lise Studener, kmotrem se stal plavební ředitel Hynek Hladík.

Jak přišel na ta jména? No to je přece jasné, jeho vnoučátka jsou mladší copatá Eliška a rozčepýřený starší Kubík – Jakub. S Eliškou a Jakobem se budeme potkávat ve dvou podobách, jako s holčičkou a klukem oblečenými jako ostatní děti, ale také v oblečení plavců.

Poprvé se Eliška a Jakob představí 20.06.2019 na Základní škole ve Vlachově Březí. S Eliškou a Jakobem se setkáme v jednoduché učebnici plavce, která bude vydána v češtině a v němčině, ostatně, představujeme ji v albu. V době představení ve Vlachově Březí jsme ji ještě neměli.