Z nabídek folklorních festivalů, které jsme představili na valné hromadě 07.01.2023 a dalších došlých poté, jsme vybrali festival na Azurovém pobřeží v jižní Francii a v Itálii – Světový folklorní festival „COTE D’AZUR“ Diano Marina – Sanremo – Cannes 2023 v termínu 12.-16.10.2023.

Doprava na festival by byla autobusem. Účastnický poplatek je 175 EUR, členové folklorního souboru by měli pobyt zdarma (je třeba, aby se členové zúčastnili na letošních vystoupeních souboru) ostatní uhradí účastnický poplatek.

Všechny prosím o vyjádření účasti do 31.1.2023, abychom případně měli čas shánět náhradníky.

Pokud chcete vzít někoho sebou taky napište, aby byla představa kolik je potřeba nahlásit účastníků.

Piště, volejte Janě!!!!!! viz SPOJENÍ NA ČLENY

Program festivalu najdete níže.

S potěšením zveme (folklorní soubory, sborové skupiny, orchestry, dechové kapely, mažoretkové týmy a skupiny moderního tance) (dětské, mládežnické a dospělé skupiny) k účasti na XVI. mezinárodním folklorně – tanečním a hudebním festivalu „COTE D’AZUR“, DIANO MARINA-SAN REMO-NICE , ITÁLIE – FRANCIE 2023

Záměrem našeho pozvání a festivalového lehkého motivu je představit kulturní tradice různých zemí a poskytnout členům skupin příležitost k setkávání, navazování přátelství a kulturní prezentace prostřednictvím tance a hudby. Myšlenkou festivalu je přiblížit hudbu lidem a prezentovat ji na ulicích a náměstích.

Festival je otevřen folklorním a sborovým souborům, stejně jako orchestrům a mažoretkám bez ohledu na pohlaví a věk členů. 

Tento festival je jedním z nejlepších a nejpočetnějších festivalů konaných v Evropě a ve světě. Nejlepší je to díky vybraným špičkovým souborům z účastnických zemí.

Vzhledem k mimořádně vysokému zájmu folklorních souborů z celého světa.

Všechny soubory mají čtyři představení, defilé v centru Diano Marina, vystoupení na jevišti, vystoupení v centru Sanrema a představení na světoznámé Promenade de la Croisette v Cannes.

Vzhledem k velkému zájmu o účast na tomto prestižním festivalu je pořadatel nucen uspořádat festival ve třech termínech – celkem 45 souborů na jaře, dále 45 souborů bude na festivalu přítomno v podzimním programu festivalu.

Všechny folklorní soubory ze všech zemí Evropy a světa se mohou přihlásit k účasti na tomto světovém festivalu bez omezení věku nebo počtu účastníků.

Podzimní termín: 

12.–16. října 2023

PROGRAM FESTIVALU

První den: 

Příjezd skupin do Diano Marina a San Bartolomeo al Mare mezi 12 a 14 hodin, výlet do hotelu, výlet na pódium, kde se bude festival konat, zkouška, která není povinná, volný čas na prohlídku města, večeři a cestu zpět do hotelu na noc.

Setkání organizační rady se uskuteční se zástupci všech souborů ve 21h, s tiskovou konferencí, četnými novináři a zprávou TV Rai Uno.

Druhý den:

– Po snídani v 9 hodin, fakultativní výlet a prohlídka okouzlujících francouzských měst Nice, Èze, Monacco a Monte Carlo.

V odpoledních hodinách je prohlídka malého středověkého městečka Èze a prohlídka továrny na parfémy Fragonard. Po prohlídce pokračujeme po silnici do Nice, největšího města a perly azurového pobřeží. Po panoramatickém výhledu na městovýletu po Mason Square, jdeme na návštěvu Justičního paláce a květinového trhu.

Poté následuje výlet do Monacca a Monte Carla. Knížectví Monacco a Monte Carlo se nachází mezi Alpami a Středozemním mořem. Jedná se o mýtická místa, která nabízejí jak sny, tak realitu.

Ve večerních hodinách návrat do hotelu.

Třetí den: 

– Snídaně od 7:30 do 9:00 hod., po které se účastníci převléknou do krojů.

V 10:30 je odjezd do Sanrema a od 11:30 do 13:00 hod. se bude konat vystoupení se všemi soubory v centru pěší zóny Sanremo mezi slavným Aristonem a Casinem-Sanremo.

Ve 13:30 odjíždíme do Cannes.

Od 14:30 do 16:30 se uskuteční představení se všemi soubory na světově proslulé Croisette před početným publikem. Poté návrat do hotelu, večeře a noc.

Čtvrtý den: 

– Po snídani bude čas na přípravu všech souborů na defilé a hlavní vystoupení na jevišti v Diano Marina.

Defilé začíná v 15:00 hod. v centru Diano Marina, po kterém se v 16:00h bude konat představení na krásném jevišti, které je přímo u moře. Po vystoupeních všech souborů proběhne slavnostní vyhlášení cen a večírek pro všechny účastníky festivalu.

Pátý den:

– Snídaně: Odjezd z hotelu. Individuální odjezdy skupin.

 CENA CELÉHO BALÍČKU JE 175 € za účastníka za 4 polopenze

Balíček obsahuje:

 Ubytování v Diano Marina a San Bartolomeo al Mare (krásně propojená městečka) ve 3* hotelech ve dvoulůžkových, třílůžkových a čtyřlůžkových pokojích se snídaní (švédský stůl – švédský švédský stůl) a večeří

 Služby stálého skupinového průvodce

 Účast na festivalu

 Organizační služby

Balíček NEOBSAHUJE:

 Přeprava skupin

 Parkování pro autobusy (pokud je potřeba).

 Kontrolní bod pro vstup do Monacca a Monte Carla

 Výdaje na mezinárodní cestovní zdravotní pojištění

 Individuální náklady na cestujícího

 Doplatek za jednolůžkový pokoj

 Výdaje spojené s použitím místních autobusů pro účastníky festivalu, kteří přiletí letadlem

Festivalové návrhy:

 Všechny soubory musí připravit tři různé programy v maximální délce 12 minut na program

 Je nutné si přinést vlajku ze země, ze které jste přijeli, a vyvěsit ji během představení na viditelném místě určeném organizátory

 Je také nutné přivézt nástěnku s názvem skupiny a zemí, odkud skupina pochází

 Zúčastněné skupiny musí zaslat 5 nebo 6 fotografií a videoklip z vystoupení skupiny

 Soubory, které nemají živou hudbu, jsou povinny přivézt na představení Sanremu, Cannes a defilé v Diano Marina reproduktorový přehrávač na baterie, aby mohly předvádět své choreografie na volném prostranství

 Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu některých Všeobecných podmínek festivalu, o čemž budou účastníci informováni ve lhůtě 24 hod.

Pokud se rozhodnete pro účast na festivalu, organizátor Vám zašle oficiální pozvánku

–          Po obdržení zvací dopis jste povinni do 15 dnů od potvrzení uhradit pořadatelům náklady ve výši 30% z celkové částky

 zbývajících 70 % částky, kterou účastníci zaplatí při příjezdu do hotelu

POČET MÍST JE OMEZEN.