Po poutní mši svaté, kterou v poutní kapli sloužil prachatický vikář P. Petr Plášil, po následných přátelských setkáních a po vypuštění nafukovacích balonků s modlitbami a přáními přivítal organizátor Malé lesní pouti Petr Jan Juhaňák folklorní soubor Libín-S Prachatice.
Prachatický soubor začal již tradičně tancem Kdyby byl Bavorov…
Hynek Hladík, předseda spolku Libín-S Prachatice, představil folklorní soubor, kterýsi v letošním roce připomíná 35. výročí své existence. Od té doby vystupoval na řadě pódií doma i v cizině.
První představení v zahraničí bylo v italské Imorunetě, prachatickém partnerském městě v roce 1990. Od té doby byla četná další zahraniční vystoupení: ve Španělsku (1992 na ostrově Gran Canaria, 1994 v katalánské Barceloně), v Rakousku (v St.Oswald bei Haslach, v Grosshaselbachu, v Pöggstallu, v Linci), v Bavorsku (v Grainetu, v Bischofsreutu, v Eggenfeldenu, ve Waldkirchenu, v Pasově, v Tittlingu, v Bayrisch Eisensteinu a v Aldersbachu), v Maďarsku (v Mórahalom, v Csályospálos, v Soltvaldkert, v Budapešti), v USA (ve státě Tenessee), na Slovensku (ve Zvolenu), v Lotyšsku (v Rize, ve Strenči), v Itálii (v Římě), v Chorvatsku (v Rovinju a v Pazinu) a v Litvě (v Ignalině, v Molétu).
Doma, v České republice folklorní soubor vystupoval na řadě významných folklorních festivalů. Největším oceněním byla jistě účast na MFF Strážnce (2010), Mezinárodním dudáckém festivalu ve Strakonicích (2010), MFF Písek (2001, 2017), MFF Český Krumlov (2019). Mnohokrát byl na Jihočeském folklorním festivalu v Kovářově i na Selských slavnostech v Holašovicíc,
Roku 1991 se Libín-S Prachatice představil poprvé na Slavnostech Zlaté stezky, v roce 2001 i na Bavrsko-české soumarské slavnosti v Grainetu.
v roce 1998 vystupoval Libín-S Prachatice poprvé u Schwarzenberského plavebního kanálu, tenkrát to bylo na pozvání rakouské kulturní inciativy Sunnseitn, v roce 2004 přišel se svým hranice překračujícím projektem Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu. Dnes jsou akce tohoto projektu osou činnosti Libín-S Prachatice, Libín-S Prachatice přišel i se dvěma tanečními pásmy věnovanými plavení dříví – Plavci a Plavecký den.
V průběhu 35 let vystupoval Libín-S Prachatice na domácí půdě v Prachaticích, v Ševětíně, ve Vodňanech, v Kovářově, v Horní Plané, v Berouně, v Holašovicích, v Bělé, v Jámě, v Hošticích, ve Lhenicích, v Českých Budějovicích, v Radošovicích, v Kovářově u Milevska, v Rožmberku nad Vltavou, ve Vlachově Březí, v Říčanech, v Krníně, na Vítkově hrádku, v Chlumanech, na Kvildě, v Husinci, ve Vitějovicích, ve Volyni a v Dolní Vltavici,
V roce 2014 věnoval svému městu Prachatice taneční pásmo Soumaři.
Druhý blok přinesl mužské tance Hoši a Bába, ženský Čížeček a tanec se šavlemi Martin, který má svůj původ v masopustních tancích z Kaplicka.
Následoval tanec Ta ždíkovská fara.
Libín-S Prachatice přestavil také taneční pásmo Soumaři, který „vypráví“ o těžké cestě soumarů přes šumavské lesy do Prachatic.
Ve chvíli, kdy do pořadu zařadí Libín-S Prachatice zařadí Doudlebskou polku, kterou si zatancují nejen členové souboru, ale také ti z diváků, pro které si Libíňáci dojdou.
Tanečnice Líba si došla mezi diváky pro prachatického vikáře P. Petra Plášila.
A panu vikáři to šlo, to samozřejmě ocenili potleskem diváci.
Během následující písničky neušly divákům přípravy čehosi mimo pódium. Co to bude?
Dřív bylo normální, že na každém statku ve vsi měli koně, alespoň jednoho. Určitě to tak bylo i v Chrobolech. Libín-S Prachatice si do Chrobol přivezl také koně, ten náš ale umí tancovat.
Na řadu přišel i rozlučkový tanec – V Prachaticích.
Organizátoři přišli s malými dárky pro každého ze souboru.
Členové poděkoval ještě jednou za pozvání do Chrobol.
Ještě byla ovšem třeba společná fotografie na památku. Mnohé zaskočila poloha pana vikáře na snímku, ale všichni ocenili jeho pohotovost.