LIBÍN-S PRACHATICE SE PŘEDSTAVÍ NA AZUROVÉM POBŘEŽÍ

Folklorní soubor Libín-S Prachatice se po covidové přestávce letos vydá na Azurové pobřeží na Světový folklorní festival „COTE D’AZUR“ Diano Marina – Sanremo – Cannes 2023 v termínu 12.-16.10.2023. 

Festival je otevřen folklorním a sborovým souborům, stejně jako orchestrům a mažoretkám bez ohledu na pohlaví a věk členů.

Tento festival je jedním z nejlepších a nejpočetnějších festivalů konaných v Evropě a ve světě. Nejlepší je to díky vybraným špičkovým souborům z účastnických zemí.

Všechny soubory mají čtyři představení, defilé v centru Diano Marina, vystoupení na jevišti, vystoupení v centru Sanrema a představení na světoznámé Promenade de la Croisette v Cannes.

PROGRAM FESTIVALU

První den:  

Příjezd skupin do Diano Marina a San Bartolomeo al Mare mezi 12 a 14 hodin, výlet do hotelu, výlet na pódium, kde se bude festival konat, zkouška, která není povinná, volný čas na prohlídku města, večeři a cestu zpět do hotelu na noc.

Setkání organizační rady se uskuteční se zástupci všech souborů ve 21h, s tiskovou konferencí, četnými novináři a zprávou TV Rai Uno.

Druhý den:

– Po snídani v 9 hodin, fakultativní výlet a prohlídka okouzlujících francouzských měst Nice, Èze, Monacco a Monte Carlo.

V odpoledních hodinách je prohlídka malého středověkého městečka Èze a prohlídka továrny na parfémy Fragonard. Po prohlídce pokračujeme po silnici do Nice, největšího města a perly azurového pobřeží. Po panoramatickém výhledu na město, výletu po Mason Square, jdeme na návštěvu Justičního paláce a květinového trhu.

Poté následuje výlet do Monacca a Monte Carla. Knížectví Monacco a Monte Carlo se nachází mezi Alpami a Středozemním mořem. Jedná se o mýtická místa, která nabízejí jak sny, tak realitu.

Ve večerních hodinách návrat do hotelu.

Třetí den: 

– Snídaně od 7:30 do 9:00 hod., po které se účastníci převléknou do krojů.

V 10:30 je odjezd do Sanrema a od 11:30 do 13:00 hod. se bude konat vystoupení se všemi soubory v centru pěší zóny Sanremo mezi slavným Aristonem a Casinem-Sanremo.

Ve 13:30 odjíždíme do Cannes.

Od 14:30 do 16:30 se uskuteční představení se všemi soubory na světově proslulé Croisette před početným publikem. Poté návrat do hotelu, večeře a noc.

Čtvrtý den: 

– Po snídani bude čas na přípravu všech souborů na defilé a hlavní vystoupení na jevišti v Diano Marina.

Defilé začíná v 15:00 hod. v centru Diano Marina, po kterém se v 16:00h bude konat představení na krásném jevišti, které je přímo u moře. Po vystoupeních všech souborů proběhne slavnostní vyhlášení cen a večírek pro všechny účastníky festivalu.

Pátý den:

– Snídaně: Odjezd z hotelu. Individuální odjezdy skupin.