LIBÍN-S PRACHATICE SE VRACÍ Z FOLKLORNÍHO FESTIVALU EŽERŲ SIETUVA V LITVĚ, 01.07.2019

Libín-S Prachatice se v pondělí 01.07.2019 vrátil z Litvy domů. V Litvě folklorní soubor byl od úterý 25.06.2019. Litevští hostitelé z Ignaliny, partnerského města Prachatic, pro něj připravili jak program poznávací, tak účast na mezinárodním festivalu lidových písní a tance EŽERŲ SIETUVA 2019.
V prvním červencovém dni ve čtvrt na deset do usedlosti Saulėtekis, který se stal téměř na týden pro Libín-S domovem, místem ubytování, stravování, ale i zkoušení, v okrajové části Ignaliny, se přijeli rozloučit místostarosta města Manfredas Žymantas, Rasa Juodagalvienė ze samosprávy města a česky mluvící Jelena Jusis, která se souboru věnovala prakticky po celou dobu pobytu.
Představitelům města poděkovali vedoucí folklorního souboru Libín-S Prachatice Jana Holá a předseda Libín-S Prachatice Hynek Hladík. Jana Holá ocenila program, vynikající organizaci celého třídenního festivalu. Nejlepší však byl program finálního dne v Ignalině. Místostarosta i Rasa Juodagalvienė ocenili vystoupení Libín-S Prachatice.
Ještě bylo potřeba pořídit rozlučkové fotografie, vedle Manfredas Žymantas, Rasy Juodagalvienė a Jeleny Jusis se mezi fotografované libíňáky přidala i paní domácí Račkos. Krátce po půl desáté vydal autobus s folklorním souborem Libín-S Prachatice na zhruba dvou hodinovou cestu na letiště ve Vilniusu.

Tam se soubor musel rozdělit na dvě skupiny, první odlétala na první etapu cesty do Rigy krátce po příjezdu do Vilniusu, druhá o několik hodin později. Z Rigy. Z Rigy do Prahy už letěli všichni společně.

No Media Found