Jak se do stanete na ukázky plavení dříví
(přehledná mapa zde)

Ježová-Iglbach (GPS 48°39’15.592″N, 14°2’5.573″E)

Od hráze Lipenské přehrady na plavení dříví
Autem:
Přední Výtoň, zde vpravo směrem na Frýdavu, zde přímo po Pravobřežní silnici až na křižovatku Kyselov, zde vlevo na Aigen. Přejeďte přes státní hranice a jeďte dále po rakouském území po Krumauer Strasse / Krumlovské silnici. Kdo se chystá jet kus na kole, zaparkujte u křižovatky s Kanalstrasse – Kanálovou silnicí (je u ní tabule s mapou Schwarzenberského plavebního kanálu, GPS 48°40’19.294″N, 14°1’46.068″E). Zde zaparkujte (ne však na vjezdu na lesní cestu), dále se vydejte na kole vlevo podél Schwarzenberského plavebního kanálu po modré turistické značce k hraničnímu přechodu Ježová / Iglbach (3,5 km). Kdo půjde k Ježové / Iglbach pěšky, jeďte ještě dál až na kraj lesa v osadě Oberhaag. Zde zaparkujte (ne však na vjezdu na lesní cestu), dále se vydejte pěšky vlevo zprvu po okraji lesa po značené turistické stezce (rakouské značení, Zur Schwemme) k hraničnímu přechodu Ježová / Iglbach (2,4 km).
Autem po rakouském území:
Přední Výtoň, zde vlevo směrem k hraničnímu přechodu Guglwald, za přechodem vpravo na Haslasch přes Afiesl, St.Stefan im Walde. V Haslachu jeďte nejprve směrem na Rohrbach, pod sjezdem z kopce vpravo na Aigen / Schlägl. Ve Schläglu vpravo na hlavní silnici, po cca 100 m znovu vpravo do Aigenu. V Aigenu na náměstí vpravo na Diendorf, Haagerhof.
Po prudkém stoupání zaparkujte proti hotelu Haagerhof. (GPS 48°39’18.717″N, 14°0’28.333″E). Dále se vydejte pěšky, od okraje lesa sledujte turistickou značku, resp. červeno-bílo-červenou (Waldsteig) až k hraničnímu přechodu Iglbach / Ježová (cca 3,5 km).

Od Horní Plané na plavení dříví u Ježové
Autem a na kole:
Přívozem do Bližší Lhoty. Za přívozem vlevo do Přední Zvonkové, zde přímo do Zadní Zvonkové, zde přímo k hraničnímu přechodu Zvonková – Schöneben. Cca 300 m za přechodem vlevo po úzké asfaltové silnici. Po ní dojedete do osady Sonnenwald. Zaparkujte v blízkosti hospody Zum blauen Hirsch (GPS 48°42’32.332″N, 13°58’45.385″E). Dále pokračujte na kole či pěšky. Zvonková / Schöneben jezdí motorová vozidla, je zde velké nebezpečí kolize! Ze Sonnenwaldu pokračujte podél z větší části těžko rozeznatelného plavebního kanálu po české modré turistické značce směrem k hraničnímu přechodu Iglbach / Ježová (12 km od Sonnenwaldu). Cestou uvidíte několik obnovených objektů na Schwarzenberském plavebním kanálu – stavidla na Kotelním potoce (Kesselbach-Schleuse), stavidla u Landknechtin (Landknechtin-Schleuse), stavidla na potoce Schrollenbach (Schrollenbach-Schleuse), či propust u Zvonku (Glöckel-Durchlass).
Přívozem do Bližší Lhoty. Za přívozem vlevo do Přední Zvonkové, zde přímo do Zadní Zvonkové. V blízkosti kostela zaparkujte (GPS 48°43’25.639″N, 13°59’3.592″E). Nad hřbitovem je již Schwarzenberský plavební kanál a doprovodná cesta podél něj. Vydejte se vlevo, přijedete na křižovatku s afaltovou silnicí Bližší Lhota – hraniční přechod Zvonková – Schöneben. Pokračujte přímo k novému hraničnímu přechodu Pestřice – Sonnenwald. Po několika stech metrech přijde zprava asfaltová silnička od Schöneben, pokračujte dále do Sonnenwaldu po tzv. Kanálové cestě – Kanalstrasse značené českou modrou turistickou značkou. Cca po 12 km přijedete na hraniční přechod Iglbach / Ježová.
Autem:

Přívozem do Bližší Lhoty. Za přívozem vlevo do Přední Zvonkové, zde přímo k hraničnímu přechodu Zvonková – Schöneben. Za přechodem přímo přes Schöneben do Ulrichsbergu. V Ulrichsbergu na křižovatce s hlavní zahněte vlevo směrem Linz, Rohrbach, Aigen / Mkr. Po cca 6 km zahněte vlevo do Aigenu. Těsně za pravoúhlou pravou zatáčkou na okraji náměstí zabočte vlevo směr Diendorf, Oberhaag. Za koncem obce je krátké klesání, poté táhlé dlouhé velmi prudké stoupání. Za lesem po cca 300 m vlevo je hostinec Haagerhof. Proti němu je parkoviště, kde zaparkujte. Můžete popojet ještě cca 200 m na křižovatku, kde zaparkujte na okraji silnice (GPS 48°39’18.717″N, 14°0’28.333″E). Nezajíždějte na lesní cestu. Dále se vydejte pěšky po značené stezce (Schauschwemme, Waldsteig). Toto značení Vás dovede po cca 2,4 km k  Ježové / Iglbach.

Od Nové Pece na plavení dříví
Autem a na kole:
Ze Želnavy do Nové Pece. V Nové Peci na křižovatce za mostem vlevo. Projeďte obcí okolo obchodu až lesní školce, před lesní školkou vpravo, na křižovatce Nové Chalupy je zákaz vjezdu přímo a vpravo, jeďte vlevo. V Bližší Lhotě u přívozu z Horní Plané jeďte přímo do Přední Zvonkové, zde přímo do Zadní Zvonkové zde přímo k hraničnímu přechodu Zvonková – Schöneben. Cca 300 m za přechodem vlevo po úzké asfaltové silnici. Po ní dojedete do osady Sonnenwald. Zaparkujte v  blízkosti hospody Zum blauen Hirsch (GPS 48°42’32.332″N, 13°58’45.385″E). Dále pokračujte na kole či pěšky. Cesta autem do Sonnenwaldu je bezpečnější než jet na kole již od kostela v Zadní Zvonkové, po silnici Zvonková – hraniční přechod Zvonková / Schöneben jezdí motorová vozidla, je zde velké nebezpečí kolize! Ze Sonnenwaldu pokračujte podél z větší části těžko rozeznatelného plavebního kanálu po české modré turistické značce směrem k hraničnímu přechodu Iglbach / Ježová (12 km od Sonnenwaldu). Cestou uvidíte několik obnovených objektů na Schwarzenberském plavebním kanálu – stavidla na Kotelním potoce (Kesselbach-Schleuse), stavidla u Landknechtin (Landknechtin-Schleuse), stavidla na potoce Schrollenbach (Schrollenbach-Schleuse), či propust u Zvonku (Glöckel-Durchlass).
Autem:
Ze Želnavy do Nové Pece. V Nové Peci na křižovatce za mostem vlevo. Projeďte obcí okolo obchodu až lesní školce, před lesní školkou vpravo, na křižovatce Nové Chalupy je zákaz vjezdu přímo a vpravo, jeďte vlevo. V Bližší Lhotě u přívozu z Horní Plané jeďte přímo do Přední Zvonkové, zde přímo k hraničnímu přechodu Zvonková – Schöneben. Za přechodem přímo přes Schöneben do Ulrichsbergu. zde přímo k hraničnímu přechodu Zvonková – Schöneben. Za přechodem přímo přes Schöneben do Ulrichsbergu. V Ulrichsbergu na křižovatce s hlavní zahněte vlevo směrem Linz, Rohrbach, Aigen / Mkr. Po cca 6 km zahněte vlevo do Aigenu. Těsně za pravoúhlou pravou zatáčkou na okraji náměstí zabočte vlevo směr Diendorf, Oberhaag. Za koncem obce je krátké klesání, poté táhlé dlouhé velmi prudké stoupání. Za lesem po cca 300 m vlevo je hostinec Haagerhof. Proti němu je parkoviště, kde zaparkujte. Můžete popojet ještě cca 200 m na křižovatku, kde zaparkujte na okraji silnice (GPS 48°39’18.717″N, 14°0’28.333″E). Nezajíždějte na lesní cestu. Dále se vydejte pěšky po značené stezce. Značení Vás dovede po cca 2,4 km k  Ježové / Iglbach.

Jelení Vrchy

Od Nové Pece : za mostem jeďte přes první křižovatku přímo, na další před železničním přejezdem zahněte vpravo (hnědá směrová tabule Schwarzenberský kanál). Po asfaltové silničce s omezenou rychlostí na 20 km/hod. dojedete až na Jelení Vrchy. Respektujte omezení rychlosti, silnička je úzká s prudkými nepřehlednými oblouky, provoz je obousměrný. Na křižovatce zahněte vpravo přes mostek přes plavební kanál stoupáním na parkoviště v blízkosti tunelu. Zde zaparkujte. Dále se vydejte pěšky či na kole zpět na křižovatku u mostku přes kanál, zde vpravo. Ukázky plavení dříví začínají obvykle pod lesovnou na okraji lesa, v těsné blízkosti křižovatky je expozice o Schwarzenberském plavebním kanálu KANAL EXPO i ve vybraných termínech kulturní programy. Pohádky se ve vybraných termínech vyprávějí u horního portálu tunelu. K němu se dostanete pěšky či na kole z horního konce parkoviště vlevo po lesní asfaltové silničce po modré turistické značce nebo po neznačené pěšině od dolního portálu tunelu. POZOR! Dejte pozor na děti na této pěšině u horního portálu tunelu, je zde možnost pádu!

Světlá voda pod Rosenauerovou nádrží

Od Stožce nejlépe na kole po silničce do Nového Údolí, zde po červené turistické značce po asfaltové silničce vlevo až ke Schwarzenberskému plavebnímu kanálu.