DEN PLNÝ ZÁŽITKŮ U PLAVEBNÍHO KANÁLU U POTOKU SCHROLLENBACH (A), 20.05.2023

Slavnost pro každého. Děti i dospělí byli nadšeni z uspořádání ukázek plavení. Pořadatelé jsou spokojeni s účastí a zájmem diváků. 

AIGEN-SCHLÄGL.

Ukázka plavení dříví byla u stavidel na potoku Schrollenbach nedaleko Oberhaagu poprvé uspořádána jako slavnost. „Jsme potěšeni velkým zájmem a množstvím diváků na plavení dříví. Byli jsme doslova ohromeni“, poukázal vrchní plavební mistr Gerhard Stockinger, moderátor a vedoucí ukázek plavení, úspěch byl více než potěšitelný. Na slavnost přijeli i partneři z Čech.

Reinhold List, jednatel organizace cestovního ruchu Tourismusverband Ferienregion Böhmerwald je také více než spokojen úspěchem slavnosti a míní o významu údržby plavebního kanálu jako kulturního statku: „Asi před jedním rokem byl založen spolek ‚Kulturerbe Schwarzenbergischer Schwemmkanal – Böhmerwald‘ (Kulturní dědictví Schwarzenberský plavební kanál – Šumava). Je to spolek, který se zabývá neziskovou činností. Soustřeďuje se na restaurování, údržbu a oživení kulturního statku Schwarzenberský plavební kanál.“

Hlavní atrakcí dne byly několikrát se opakující ukázky plavení dřeva během dne. Poprvé bylo plavení uspořádáno jako rozmanitá slavnost.. Konala se také dětská ukázka plavení, při které malí návštěvníci byli nasazeni jako plavci. Radost dětem udělal závod koupelnových kachniček, které měly kanálem proplout pokud možno co nejrychleji cílovou linií.

Text a foto: Alfred Hofer, Mein Bezirk.at, překlad Hynek Hladík

Další fotografie ve fotogalerii

———————————————

Schwarzenberský plavební kanál na rakouském území byl v letech 2020 – 2022 v několika úsecích rekonstruován (mezi rekonstruované úseky patří i úsek u potoku Schrollenbach, ale také u potoku Iglbach / Ježová, u stavidel Glöckel-Schleuse, u Landsknechtin, u potoku Kesselbach, u potoku Wessenbach) v rámci projektu Kulturní a přírodní dědictví – Schwarzenberský plavební kanál, Bavorská niva hrazený z prostředků Evropské unie. Vedoucím partnerem projektu byl státní podnik Vojenské lesy a statky České republiky, dalším partnerem vedle Tourismusverband Ferienregion Böhmerwald byl i státní podnik Lesy České republiky.

Den plný zážitků u plavebního kanálu