Aktuality
PLAVEBNÍ ŘEDITEL HYNEK HLADÍK JEDNAL S ŘEDITELEM NPŠ PAVLEM HUBENÝM
Ve čtvrtek 14.04.2018 přijal na Správě Národního parku Šumava plavební ředitel Národního parku Šumava Pavel Hubený plavebního ředitele, předsedu zapsaného spolku Libín-S Prachatice a manažera projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu Hynka Hladíka.
O jednání požádal Hynek Hladík poté, co se dozvěděl o připravovaném uzavření doprovodné cesty podél Schwarzenberského plavebního kanálu mezi Jeleními Vrchy a Rosenauerovou kapličkou (viz níže).
Pavel Hubený a Hynek Hladík se vzájemně informovali o postupu prací při zpracování polomů podél plavebního kanálu a o stavu plavebního kanálu. Ředitel NPŠ poznamenal, že Správa NPŠ bude po skončení prací provádět opravu provozem poškozených cest i Schwarzenberského plavebního kanálu, má na to zajištěné finanční prostředky.
Hynek Hladík upozornil, že 19.05.2018 bude zahájena 21. novodobá plavební sezóna, součástí bude i ukázka plavení dříví. Pokládá za nutné učinit dohodu, kam až bude plavení možné.
Pavel Hubený konstatoval, že Správa má zájem na konání ukázky plavení dříví. Do počátku příštího týdne bude dohodnuto, kam až ukázka bude možná.
(Vloženo, 12.04.2018, 15:25)
SPRÁVA NP ŠUMAVA UZAVŘELA DVĚ TURISTICKÉ TRASY NA NOVOPECKU
Vimperk, 11.04.2018
Jedná se o část Medvědí cesty ze Smolné Pece do Jeleních Vrchů, která vede kolem Medvědího kamene (bez omezení je Medvědí stezka z Ovesné do Jeleních Vrchů a zpět) a část cesty podél Schwarzenberského kanálu z Jeleních Vrchů k Rosenauerově kapli.

Uzavírka potrvá do odvolání, nejdéle však do 30.06.2018.

Důvodem uzavírky je trvající zpracovávání polomového dříví po větrných bouřích z loňského roku a s tím spojený pohyb velkého množství techniky, zejména odvozních souprav.

Prosíme návštěvníky o dodržování tohoto omezení, které je v zájmu jejich bezpečnosti. Děkujeme.
Uzavírka cest
POZNÁMKA PLAVEBNÍHO ŘEDITELE

Jedná se o úsek mezi Jeleními Vrchy a Rosenauerovou kapličkou i o přístup k hornímu portálu plavebního tunelu!
(Vloženo, 12.04.2018, 14:18)
PRVNÍ LETOŠNÍ JEDNÁNÍ O REALIZACI PROJEKTU
SETKÁNÍ S TRADICÍ NA SCHWARZENBERSKÉM PLAVEBNÍM KANÁLU
Jen několik dní po podpisu smlouvy o spolufinancování se na půdě rakouské organizace cestovního ruchu Tourismusverband Böhmerwald setkali její jednatel Reinhold List a předseda Libín-S Prachatice Hynek Hladík.

Hynek Hladík informoval o tom, že Regionální monitorovací výbor schválil na svém zasedání 31.10.2017 ve Skřemelici / Schremsu spolufinancování z Fondu malých projektů Rakousko - Česká republika projekt Libín-S Prachatice, z.s., Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu bez připomínek. Partnery projektu jsou Tourismusverband Böhmerwald a spolek Kulturerbe Schwarzenbergischer Schwemmkanal - Böhmerwald. V zápisu z jednání je uvedeno, že bude provedena kontrola na místě. Tourismusverband Böhmerwald je dle dohody spolufinacujícím partnerem.
Jednání v Aigenu
FOND MALÝCH PROJEKTŮ RAKOUSKO - ČESKÁ REPUBLIKA PODPOŘÍ PROJEKT
SETKÁNÍ S TRADICÍ NA SCHWARZENBERSKÉM PLAVEBNÍM KANÁLU
Po celý rok 2018 se budeme setkávat na akcích projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu s logy Evropské unie a Interreg Rakousko - Česká republika Evropského fondu pro regionální rozvod. Partnery projektu jsou rakouská organizace cestovního ruchu Tourismusverband Böhmerwald a plavecký spolek Kulturerbe Schwarzenbergischer Schwemmkanal - Böhmerwald.
INTERREG

Evropská unie
Píše se o tom v rozhodnutí Regionálního monitorovacího výboru Fondu malých projektů Rakousko - Česká republika 2014 - 2020 vydaného na jeho zasedání 31.10.2017 v dolnorakouské Skřemelici / Schremsu. RMV rozhodl o příspěvku z EFRR ve výši 14.290,68 EUR. RMV zároveň rozhodl, že při realizaci projektu dojde ke kontrole na místě.

Vedle našeho projektu bylo schváleno dalších 31 projektů českých i rakouských žadatelů.
Smlouvu o financování malého projektu v rámci projektu Fond malých projektů, program Interreg V-A Rakousko - Česká republika podepsal za sdružení Jihočeská Silva Nortica 30.11.2017 jeho předseda Ing. František Štangl, za Libín-S Prachatice 13.01.2018 předseda Ing. Hynek Hladík.
(Vloženo 07.01.2017 12:53)
PF 2018
PF 2018
Vážení přátelé, přeji Vám i Vašim blízkým šťastné vánoce a vše nejlepší do nového roku 2018.

Hynek Hladík
plavební ředitel
(Vloženo 20.12.2017 20:35)
Design © VOJTa Herout, 2003-2018, Hynek Hladík 2003-2018